Hardloopkalender Nederland

Home 🛒 👟 Marathons Atletiek PerRegio Blog Tips België Uitslagen 🔗
Home - Per Regio - Atletiekmeetings - EK Indoor Atletiek
EK Indoor Atletiek in Bakırköy bij Istanbul in Turkije van Donderdag 2 maart tot en met Zondag 5 maart 2023
Uitslagen

2023 - dag 4    2023 - dag 3    2023 - dag 2    2023 - dag 1    2023 - Livestream   

2021 - Donderdag    2021 - Vrijdag    2021 - Zaterdag    2021 - Zondag    2019    2017   

Vergelijk Prijs & Koop Spikes Online

Medaillewinnaars Nederland en België 2023
Nederland

400 meter sprint: 🥇 Femke Bol in 49"85
4 x 400 meter relays vrouwen: 🥇 Lieke Klaver, Femke Bol, Eveline Saalberg en Cathelijn Peeters
Hoogspringen mannen: 🥇 Douwe Amels2,31 meter
400 meter sprint: 🥈 Lieke Klaver in 50"57
Hoogspringen vrouwen: 🥈 Britt Weerman 1,96 meter
4 x 400 meter realys mannen: 🥉 Isaya Klein Ikkink, Isayah Boers, Ramsey Angela, Liemarvin Bonevacia

België

Vijfkamp: 🥇 Nafi Thiam in 5055 punten Nieuw WR
4 x 400 meter relays mannen: 🥇 Dylan Borlée, Kévin Borlée, Alexander Doom en Julien Watrin
400 meter sprint: 🥈 Julien Watrin in 45"44", een Belgisch Record
Vijfkamp: 🥉 Noord Vidts in 4823 punten
800 meter mannen: 🥉 Eloitt Crestan in 1'47"65
Hoogspringen mannen: 🥉 Thomas Carmoy 2,29 meter

Tot 40% korting op Hardloopschoenen    Tot 70% korting bij RunningDirect       
Informatie 2023

Voor de eerste keer in de geschiedenis van het Europees Kampioenschap Indoor Atletiek mag Turkije dit evenement organiseren. Er wordt gelopen in de sporthal Ataköy Atletizm Salonu waar er plaats is voor circa 7500 supporters.

Locatie: Ataköy Atletizm Salonu in Istanbul Turkije
Adres: Zuhuratbaba, Dr. Remzi Kazancıgil Cd. Nummer 32, 34147 Bakırköy bij İstanbul,
Meer info en Nieuws over het EK

Deelnemers Nederland en België zie hieronder
Uurrooster 2023 zie helemaal onderaan

Geschiedenis 2023

Nederland mocht reeds 2 maal EK indoor organiseren. In 1973 vond het Europees Kampioenschap Atletiek plaats in de ahoy in Rotterdam en in 1989 mocht Den Haag dit kampioenschap organiseren.

In het laatste Europese Kampioenschap indoor in 2021 in het Poolse Toruń won Nederland het landenklassement dankzij 4 gouden medailles op de 4x400 meter voor mannen en ook voor vrouwen, op de 400 meter en op de 60 meter horden.
Onze zuiderburen, België wonnen 2 gouden medailles met Nafissatou Thiam in de zevenkamp en Elise Vanderelst op de 1500 meter
Op het EK in 2019 in het Schotse Glasgow wonnen de Nederlandse atleten 1 gouden medaille met Nadine Visser op de 60 meter horden. Dafne Schippers eindigde op de 2de plaats op de 60 meter spurt bij de vrouwen. Bij de mannen veroverde Joris van Gool de bronzen medaille op dezelfde sprintafstand. Lisanne de Witte bij de vrouwen en Tony van Diepen bij de heren wonnen eveneens een bronzen medaille maar dan op de 400 meter.

België was goed voor 2 medailles. De Belgian Tornados wonnen Goud op de 4 x 400 meter met Julien Watrin, Dylan Borlée, Jonathan Borlée en Kevin Borlée in 3'06"27". Cynthia Bolingo behaalde de zilveren medaille op de dubbele baanronde in 51"62'.

De

Deelnemers
Nederland
Mannen

60 meter: Raphael Bouju, Joris van Gool
400 meter: Isayah Boers, Isaya Klein Ikkink, Liemarvin Bonevacia
800 meter: Bram Buigel, Tony van Diepen
1500 meter: Robin van Riel
3000 meter: Tim Verbaandert, Mike Foppen
4x400 meter relays: Isaya Klein Ikkink, Liemarvin Bonevacia, Isayah Boers, Ramsey Angela, Nout Wardenburg, Terrence Agard
Hoogspringen: Douwe Amels
Polsstokspringen: Menno Vloon, Ruther Koppelaar

Vrouwen

60 meter: N'Ketia Seedo
60 meter horden: Zoë Sedney, Maayke Tjin A-Lim, Nadine Visser
400 meter: Lieke Klaver, Femke Bol, Lisanne de Witte
1500 meter: Marissa Damink
3000 meter: Maureen Koster
4x400 meter estafette: Lieke Klaver, Femke Bol, Cathelijn Peeters, Andrea Bouma, Eveline Saalberg en Lisanne de Witte
Kogelstoten: Jessica Schilder, Benthe Köning
Vijfkamp: Sofie Dokter, Marijke Esselink
Hoogspringen: Britt Weerman

België
Vrouwen

60 meter: Rani Rosius, Delphine Nkansa
60 meter horden: Anne Zagré
400 meter:Camille Laus en Helena Ponette
Kogelstoten: Jolien Boumkwo
Vijfkamp: Nafissatou Thiam en Noor Vidts

Mannen

400 meter: Julien Watrin, Alexander Doom
800 meter: Eloitt Crestan, Tibo De Smet en Aurèle Vandeputte
1500 meter: Ismaël Debjani
3000 meter: Robin Hendrix en John Heymans
4x400 meter relays: Kévin Brolée, Christian Iguacel, Alexander Doom en Dylan Borlée
Hoogspringen: Thomas Carmoy
Polsstokspringen: Thomas Carmoy

Uurrooster
Donderdag 2 maart

Opgelet Nederlandse tijd zijn de starttijden 2 uur vroeger

19h00 Ataköy Arena 800 meter Men Reeks 1 Heat 1/5
19h05 Ataköy Arena High Jump Women Qualification
19h07 Ataköy Arena 800 meter Men Reeks 1 Heat 2/5
19h12 Ataköy Arena Shot Put Men Qualification
19h14 Ataköy Arena 800 meter Men Reeks 1 Heat 3/5
19h21 Ataköy Arena 800 meter Men Reeks 1 Heat 4/5
19h28 Ataköy Arena 800 meter Men Reeks 1 Heat 5/5
19h40 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 1 Heat 1/5
19h48 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 1 Heat 2/5
19h53 Ataköy Arena Triple Jump Men Qualification
19h56 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 1 Heat 3/5
20h04 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 1 Heat 4/5
20h12 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 1 Heat 5/5
20h30 Ataköy Arena 3000 meter Women Reeks 1 Heat 1/2
20h40 Ataköy Arena Shot Put Women Qualification
20h43 Ataköy Arena 3000 meter Women Reeks 1 Heat 2/2
21h05 Ataköy Arena 1500 meter Men Reeks 1 Heat 1/3
21h15 Ataköy Arena 1500 meter Men Reeks 1 Heat 2/3
21h25 Ataköy Arena 1500 meter Men Reeks 1 Heat 3/3

Vrijdag 3 maart

Opgelet Nederlandse tijd zijn de starttijden 2 uur vroeger

09h00 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Reeks 1/2 Pentathlon
09h07 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Reeks 2/2 Pentathlon
09h10 Ataköy Arena Long Jump Men Qualification
09h15 Ataköy Arena Pole Vault Women Qualification
09h45 Ataköy Arena High Jump Women Pentathlon
09h50 Ataköy Arena 400 meter Men Ronde 1 Reeks 1/5
09h58 Ataköy Arena 400 meter Men Ronde 1 Reeks 2/5
10h06 Ataköy Arena 400 meter Men Ronde 1 Reeks 3/5
10h14 Ataköy Arena 400 meter Men Ronde 1 Reeks 4/5
10h22 Ataköy Arena 400 meter Men Ronde 1 Reeks 5/5
10h40 Ataköy Arena 400 meter Women Ronde 1 Reeks 1/5
10h48 Ataköy Arena 400 meter Women Ronde 1 Reeks 2/5
10h56 Ataköy Arena 400 meter Women Ronde 1 Reeks 3/5
11h04 Ataköy Arena 400 meter Women Ronde 1 Reeks 4/5
11h10 Ataköy Arena Triple Jump Women Qualification
11h12 Ataköy Arena 400 meter Women Ronde 1 Reeks 5/5
11h30 Ataköy Arena 1500 meter Women Ronde 1 Reeks 1/3
11h40 Ataköy Arena 1500 meter Women Ronde 1 Reeks 2/3
11h50 Ataköy Arena 1500 meter Women Ronde 1 Reeks 3/3
12h05 Ataköy Arena 60 meter Women Ronde 1 Reeks 1/5
12h12 Ataköy Arena 60 meter Women Ronde 1 Reeks 2/5
12h19 Ataköy Arena 60 meter Women Ronde 1 Reeks 3/5
12h26 Ataköy Arena 60 meter Women Ronde 1 Reeks 4/5
12h30 Ataköy Arena Shot Put Women Pentathlon
12h33 Ataköy Arena 60 meter Women Ronde 1 Reeks 5/5
19h00 Ataköy Arena High Jump Men Qualification
19h05 Ataköy Arena 60 meter Women halve finale 1/3
19h10 Ataköy Arena Long Jump Women Pentathlon
19h12 Ataköy Arena 60 meter Women halve finale 2/3
19h19 Ataköy Arena 60 meter Women halve finale 3/3
19h25 Ataköy Arena Shot Put Men Finale
19h35 Ataköy Arena 400 meter Men halve finale 1/2
19h43 Ataköy Arena 400 meter Men halve finale 2/2
19h55 Ataköy Arena 400 meter Women halve finale 1/2
20h03 Ataköy Arena 400 meter Women halve finale 2/2
20h18 Ataköy Arena 3000 meter Women Finale
20h35 Ataköy Arena Triple Jump Men Finale
20h40 Ataköy Arena 1500 meter Men Finale
20h53 Ataköy Arena Shot Put Women Finale
21h05 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 1/2 Pentathlon
21h13 Ataköy Arena 800 meter Women Reeks 2/2 Pentathlon
21h45 Ataköy Arena 60 meter Women Finale

Zaterdag 4 maart

Opgelet Nederlandse tijd zijn de starttijden 2 uur vroeger

09h00 Ataköy Arena 60 meter Men Reeks 1/2 Heptathlon
09h04 Ataköy Arena Pole Vault Men Qualification
09h08 Ataköy Arena 60 meter Men Reeks 2/2 Heptathlon
09h20 Ataköy Arena 60 meter Men Round 1 Reeks 1/5
09h27 Ataköy Arena 60 meter Men Round 1 Reeks 2/5
09h34 Ataköy Arena 60 meter Men Round 1 Reeks 3/5
09h40 Ataköy Arena Long Jump Men Heptathlon
09h41 Ataköy Arena 60 meter Men Round 1 Reeks 4/5
09h48 Ataköy Arena 60 meter Men Round 1 Reeks 5/5
10h00 Ataköy Arena 3000 meter Men Round 1 Reeks 1/2
10h13 Ataköy Arena 3000 meter Men Round 1 Reeks 2/2
10h35 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Round 1 Reeks 1/4
10h43 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Round 1 Reeks 2/4
10h51 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Round 1 Reeks 3/4
10h59 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Round 1 Reeks 4/4
11h05 Ataköy Arena Shot Put Men Heptathlon
11h10 Ataköy Arena Long Jump Women Qualification
11h20 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Round 1 Reeks 1/4
11h28 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Round 1 Reeks 2/4
11h36 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Round 1 Reeks 3/4
11h44 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Round 1 Reeks 4/4
18h35 Ataköy Arena High Jump Men Heptathlon
18h45 Ataköy Arena 60 meter Men Semi-Finale 1/3
18h52 Ataköy Arena 60 meter Men Semi-Finale 2/3
18h59 Ataköy Arena 60 meter Men Semi-Finale 3/3
19h05 Ataköy Arena Pole Vault Women Finale
19h15 Ataköy Arena 800 meter Women Semi-Finale 1/2
19h23 Ataköy Arena 800 meter Women Semi-Finale 2/2
19h35 Ataköy Arena 800 meter Men Semi-Finale 1/2
19h43 Ataköy Arena 800 meter Men Semi-Finale 2/2
19h50 Ataköy Arena Triple Jump Women Finale
20h00 Ataköy Arena 1500 meter Women Finale
20h20 Ataköy Arena 400 meter Men Finale
20h30 Ataköy Arena 400 meter Women Finale
20h55 Ataköy Arena 60 meter Men Finale

Zondag 5 maart

Opgelet Nederlandse tijd zijn de starttijden 2 uur vroeger

10h00 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Heptathlon
10h12 Ataköy Arena Long Jump Men Finale
10h20 Ataköy Arena High Jump Women Finale
10h35 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Halve-Finale 1/2
10h43 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Halve-Finale 2/2
10h55 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Halve-Finale 1/2
11h03 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Halve-Finale 2/2
11h08 Ataköy Arena Pole Vault Men Heptathlon
19h05 Ataköy Arena High Jump Men Finale
19h10 Ataköy Arena 4 x 400 meter Relay Men Finale
19h18 Ataköy Arena Pole Vault Men Finale
19h25 Ataköy Arena 4 x 400 meter Relay Women Finale
19h40 Ataköy Arena 1000 meter Men Heptathlon
19h50 Ataköy Arena Long Jump Women Finale
20h00 Ataköy Arena 3000 meter Men Finale
20h22 Ataköy Arena 800 meter Men Finale
20h35 Ataköy Arena 800 meter Women Finale
20h55 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Women Finale
21h05 Ataköy Arena 60 meter Hurdles Men Finale

© Renzo Vanhoorelbeke